Start >> Gmina Biały Dunajec >> Placówki Szkolne

"Maska 2019" dla grupy teatralnej "Turlicki" ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym

27 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbył się XII Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych - Maska 2019, który rokrocznie organizowany jest przez Bibliotekę i Dyrekcję Szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Patronem imprezy jest Bronisław Cudzich (ur. w 1925 r. w Białym Dunajcu, zm. 1974 r. w Krakowie) znakomity aktor scen teatrów krakowskich i tarnowskich,  ktory oprócz aktorstwa zajmował się również poezją i malarstwem - był autorem licznych portretów i karykatur pisarzy, muzyków, plastyków, a zwłaszcza ludzi teatru. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu były teksty lektur oraz biografie ich bohaterów. Jury, w którym zasiadały: Pani Joanna Banasik – aktorka Teatru Witkacego, przewodnicząca, Pani Bogumiła Kułach, Pani Iwona Głowacka-Spera oceniło występy 7 grup teatralnych z wszystkich szkół z terenu Gminy Biały Dunajec. Nagroda główna "MASKA 2019" przypadła młodym aktorom z grupy „Turlicki” ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym pod kierunkiem pani Ewy Kempskiej. Laureaci otrzymali bilety na spektakl do Teatru Witkacego. Jury wyróżniło także kilkunastu uczniów za ciekawe kreacje aktorskie.

"W KRĘGU LEKTUR SZKOLNYCH" - XII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH im. Bronisława Cudzicha - MASKA 2019

Dyrekcja oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają na XII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA - MASKA 2019, który odbędzie się 27 marca (tj. środa) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23. Hasło tegorocznego przeglądu "W KRĘGU LEKTUR SZKOLNYCH". W programie występy grupy teatralnych ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Biały Dunajec, spotkanie z aktorem Teatru "Witkacego", prezentacja dot. historii teatru w Polsce, ogłoszenie wyników, wręczenie wyróżnień oraz nagrody głównej "MASKI 2019".

XVI Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka pod hasłem "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi"

Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają do udziału w XVI Konkursie Plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2019 pod hasłem "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi".

Prace wykonane w następujących technikach: ceramika, rzeźba, rysunek, malarstwo na papierze i szkle prosimy nadsyłać do 29 marca 2019 r. na adres GOK w Białym Dunajcu. Do każdej pracy powinna być dostarczona zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
Szczegóły w regulaminie. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

Uroczyste rozdanie nagród i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26 kwietnia (piątek) 2019 roku o godz. 16:00 w Bukowiańskim Centrum Kultury „Domu Ludowym” w Bukowinie Tatrzańskiej.

XVII Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" pod hasłem "Góralski barok Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka"

Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają do udziału w XVII Konkursie Plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2020. Tegoroczny konkurs będzie odbywać się pod hasłem "Góralski barok Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka".

Prace wykonane w następujących technikach: rzeźba, ceramika, rysunek, malarstwo na papierze i szkle prosimy nadsyłać do 27 marca 2020 r. na adres GOK w Białym Dunajcu. Do każdej pracy powinna być załączona zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Szczegóły w regulaminie.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

Uroczyste rozdanie nagród i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 24 kwietnia (piątek) 2020 roku o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.

Finał XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia- Florka

Już w najbliższy czwartek 10 stycznia wielkie święto podhalańskiej poezji i gawędziarstwa - FINAŁ XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. W etapie wojewódzkim wezmą udział uczniowie szkół podstawowych i młodzież szkół ponadgimnazjalnych ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza, Beskidów, Gorców oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji szkolnych i gminnych. Zmierzą się oni w kilku kategoriach wiekowych, a oceniać ich będzie wieloosobowe jury, w którym zasiądą wybitni naukowcy, poeci, regionaliści i znawcy podhalańskiego folkloru i gwary.

Początek przesłuchań od godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Miłośników Podhala 23 w Białym Dunajcu. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez dyrekcję, grono pedagogiczne, radę rodziców i młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu.

Luty 2020
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie