Start >> GOK Biały Dunajec

Rozpoczęcie zajęć w szkółce gry skrzypcach i basach

16 września rozpoczynamy w naszym ośrodku zajęcia w szkółce gry na skrzypcach i basach (muzyka góralska) w nowym roku szkolnym 2020/2021. Warsztaty prowadzone będą przez p. Andrzeja Polaka i odbywać się będą w każdą środę wg ustalonego harmonogramu (godz. 15.45 - grupa początkująca, godz. 16.45 - grupa zaawansowana).

Zachęcamy dzieci i młodzież z Gminy Biały Dunajec do udziału w zajęciach (bezpłatnych).

Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 5"

11 września w zakopiańskiej "Jutrzence" odbył się wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 5" w ramach rozpoczynającego się Festiwalu "Muzyka na Szczytach".

Na wystawie zobaczyć można m.in. projekty tkanin artystycznych Władysława Trebuni-Tutki, malarstwo, grafikę i rysunek Moniki Stachowiec, haft Joanny Galicy-Doruli, ikony Andrzeja Ferenczaka oraz prace uczniów ze Szkoły Ginących Zawodów Bukowiańskiego Centrum Kultury-Dom Ludowy.

Wystawa będzie czynna przez dwa tygodnie w TCKiS "Jutrzenka" w Zakopanem. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia wystawy.

Wystawa "Twórcy Podhala 5"

Od kilku lat jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi „Muzyka na Szczytach” jest wystawa prac artystów reprezentujących każdą z gmin powiatu tatrzańskiego. Tegoroczna, piąta edycja wystawy "Twórcy Podhala" odbędzie się w najbliższy piątek, 11 września w TCKiS "Jutrzenka" w Zakopanem.

Gminę Biały Dunajec reprezentować będzie pani Monika Stachowiec (na co dzień pracująca w białodunajeckim Gminnym Ośrodku Kultury), która przedstawi kilka swoich prac z dziedziny malarstwa, grafiki i rysunku. Na wystawie eksponowane będą również m.in. projekty tkanin artystycznych autorstwa ś.p. Władysława Trebuni Tutki udostępnione przez pana Krzysztofa Trebunię Tutkę.

Wystawę będzie można oglądać od 11-25 września 2020 roku w zakopiańskiej "Jutrzence".

Narodowe Czytanie 2020

Warsztaty malowania ceramicznych talerzy

Przepiękne, kolorowe, ręcznie malowane talerze efektem ostatnich warsztatów, które odbywały się w białodunajeckim Gminnym Ośrodku Kultury. Zajęcia prowadziła pani Bożena Świderska Środa.

Autorami prac są: Ola, Klaudia, Marysia, Karolinka, Dominika i Maksymilian.

Podsumowanie XVII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" i otwarcie wystawy pokonkursowej

Pomimo pandemii udało się przeprowadzić coroczny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka”; jury złożone z trojga artystów plastyków – Anny Trebuni-Wyrostek, Janusza Tycnera i Marka Króla, dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem, przewodniczącego jury, oceniło niemal 250 rysunków, obrazów na szkle, rzeźb, grafik i prac ceramicznych. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 9 czerwca w budynku Gminnego Ośrodka Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu, niestety z racji sytuacji epidemiologicznej przy ograniczonej do opiekunów autorów nagrodzonych prac publicznością. Wszystkim nagrodzonym i ich instruktorom serdecznie gratulujemy, dziękujemy jurorom i fundatorom nagród oraz współorganizatorom – paniom Barbarze Gałdyś i Halinie Parze ze Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym. Wystawę można oglądać do końca sierpnia od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 16.

Wznowienie zajęć muzycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Od 3 czerwca wznawiamy w naszym ośrodku zajęcia muzyczne (nauka gry na skrzypcach i basach) prowadzone przez Andrzeja Polaka.

Informujemy, że zajęcia będą odbywały się na dużej sali wystawowej, w określonym reżimie sanitarnym. Udział w zajęciach tylko dla osób, które w nich wcześniej uczestniczyły w bieżącym roku szkolnym! Serdecznie zapraszamy!

Wznowienie zajęć plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Z dniem 1 czerwca wznawiamy w naszym ośrodku zajęcia plastyczne i ceramiczne, przy zachowaniu aktualnych wymogów sanitarnych.

Uwaga! W pierwszych tygodniach prowadzić będziemy zajęcia indywidualne. Możliwa organizacja zajęć w większej grupie, ale tylko dla dzieci z jednego domu. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt z naszymi instruktorkami. Numery telefonów podane są na plakacie.

Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice! Mamy nadzieję, że po dłuższej przymusowej przerwie znowu chętnie skorzystacie z proponowanych przez nasz ośrodek zajęć i warsztatów. Serdecznie Was zapraszamy!

Wyniki XVII Konkursu Plastycznego "Wszysycy Święci Wawrzyńcoka"

Poznaliśmy laureatów XVII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" edycja 2020 organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym i Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu.

Komisja w składzie: Marek Król (przewodniczący), Anna Trebunia-Wyrostek, Janusz Tycner, Bartłomiej Kudasik po obejrzeniu 243 prac przyznała 37 nagród i 19 wyróżnień.  Dodatkowo przydzielono 9 nagród dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, dzieciom, młodzieży, a także ich instruktorom za przygotowanie i nadesłanie tak dużej ilości prac, które powstawały najczęściej w domach, w ramach zdalnych zajęć, w niełatwym czasie, w jakim się wszyscy znaleźliśmy.

Rozdanie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 9 czerwca o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Uwaga! Ze względu na obecną sytuację na spotkanie zapraszamy jedynie instruktorów!

Września 2020
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie